Obniżenie oprocentowania umowy kredytowej

Za wysokie oprocentowanie WIBOR? Dowiedz się jak unieważnić swój kredyt.
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://wiboroff.pl/wp-content/uploads/2020/08/floating_image_04.png

Unieważnienie umowy kredytowej - kiedy jest możliwe i jakie są konsekwencje?

WIBOR jest wskaźnikiem obliczanym na podstawie transakcji międzybankowych. Po kryzysie finansowym w 2008 roku, banki ograniczyły pożyczanie sobie pieniędzy, co prowadzi do niewystarczającej ilości danych i nieodzwierciedlenia rzeczywistego kosztu finansowania. Brak rzeczywistych danych może być podstawą do unieważnienia WIBOR.

Wiele osób posiada kredyty złotówkowe z oprocentowaniem uzależnionym od WIBOR 3M i 6M, a nieco mniej, ale nadal duża liczba kredytobiorców ma WIBOR 1R. W związku z tym, wielu Złotówkowiczów zastanawia się nad złożeniem pozwu. Należy jednak pamiętać, że pozew musi spełnić szereg wymogów formalnych, aby mógł zostać przyjęty do rozpatrzenia przez sąd.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Nieuczciwe warunki umowy kredytowej? Poznaj swoje prawa i unieważnij umowę.

W przypadku wygrania sprawy, kredytobiorcy mogą osiągnąć różne korzyści, takie jak redukcja oprocentowania, usunięcie WIBOR-u lub unieważnienie umowy kredytowej. W każdym z tych przypadków następuje likwidacja WIBOR i pojawia się stałe oprocentowanie. Warto dokładnie zastanowić się nad wszystkimi opcjami i wybrać najlepsze rozwiązanie.
https://wiboroff.pl/wp-content/uploads/2020/08/floating_image_05.png
https://wiboroff.pl/wp-content/uploads/2020/09/fluid_hero_04.jpg

Umowa kredytowa niezgodna z prawem - jakie kroki należy podjąć?

Nie zgadzaj się na nieuczciwą stawkę referencyjną WIBOR. Sprawdź, czy jest możliwe obniżenie oprocentowania kredytu złotówkowego!

Pierwszym z warunków jest to, że pozew zbiorowy powinien obejmować co najmniej 10 osób, które posiadają roszczenie tego samego rodzaju. Ponadto, sprawa wszystkich kredytobiorców powinna opierać się na tej samej podstawie faktycznej, co może być trudne do spełnienia ze względu na różne terminy i banki, w których były podpisywane umowy kredytowe.

Kolejną ważną kwestią do rozważenia jest czas trwania sprawy zbiorowej. Nawet jeśli wszystkie formalności zostaną spełnione i pozew zostanie złożony, to trwanie sprawy zbiorowej jest znacznie dłuższe niż trwanie procesu indywidualnego. Warto więc zastanowić się nad tą opcją i uzbroić się w cierpliwość.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image